"Jakmile spatříš v hledáčku skvělý snímek, je už pozdě" (rčení spostovních fotografů)

Listopad 2013

Dabing či titulky?

13. listopadu 2013 v 20:52 | Lucy
Už v pondělí jsem se celá nedočkavá dívala na nové téma týdne. A musím říct, že mě celkem příjemně překvapilo. Nejdřív jsem si říkala, že na to je jednoduchá odpověď-jak kdy, podle toho, jestli je kvalitní dabing. Ale při dlouhé cestě domů včera večer jsem se nad tím pořádně zamyslela;-)A má odpověď zní:

Vzhledem k tomu, že si chci u televize a filmu spíš odpočinout a nejsem zatím tak dobrá v angličtině, volím dabing. Titulky jsou určitě lepší pro procvičení jazyků, ale mě to moc nebaví, páč tomu stejně nerozumím a titulky se mi nechcou číst. Navíc si myslím, že máme celkem dobrý dabing a někdy mi příjde i lepší než originál. I když občas se teda stane, že nějaký hlas k postavě vůbe nesedí a to se pak nedá poslouchat. Nebo je zpožděný zvuk, ale to titulky můžou být vlastně taky. To ale samozřejmě neznamená, že sleduji filmy a seriály zásadně s dabingem;-)

Shrnu to jednou větou: Jsem prostě líná:-D

Nadpozemská

12. listopadu 2013 v 19:53 | Lucy |  Přečtené knihy
Ahoj:-)

Chtěla bych vám doporučit další knihu. Je celkem nová, takže ji možná zatím neznáte. Jedná se o tři díly - Nadpozemská, Zasvěcená a Nespoutaná. Autorkou je Cynthia Handová.

Anotace:

Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života?
Když se pak setká s Christianem, zdá se, že všechny dílky skládačky zapadly na svá místa. Jenže nic není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Clara je nakonec nucena volit mezi lidskou láskou a andělskou povinností a nikdo netuší, jaké důsledky to všechno může mít.
Nadpozemská je příběhem nejen o andělech, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli.

Můj názor:

Mě se knížka velice líbila a zaujala mě, protože je o andělech a mně se tyto bytosti poslední dobou líbí čím dál víc. Jinak to jsou pořád jen upíři a vlkodlaci nebo elfové. Mně se teda nelíbí ani jedni. No, to je jedno. Asi nemůžu říct, že děj je velice originální, protože jsem toho zatím tolik nepřečetla. Ale o andělech jsem zatím četla asi jen dvě knihy, takže ano, bylo to promě celkem nové a zábavné čtení. Také obálky všech tří knih se mi líbily. Nejhezčí je asi ta pslední. Kniha je psaná v ich formě a čte se opravdu dobře. Ani nevíte, že už jste na konci a najednou narazíte na poděkování.

Ale to je jen můj názor ;-)
Lucy

Focení

7. listopadu 2013 v 20:59 | Lucy |  Obrázky a fotky
Ahoj?

taky teďka tak nestíháte? Já teda rozhodně a slyším to ze všech stran. Asi něco bude na tom, že žijeme v uspěchaný době.
Rozhodla jsem se v rychlosti napsat kratší úvahový článek.

Baví vás focení? Já se věnuji focení teprve rok, možná rok a půl. Zatím mi to moc nejde. Nikdy dřív mě to moc nebavilo, připadalo mi to příliš technický a těžký a přitom zmáčknout tlačítko umí každý. Až když si taťka koupil nový foťák a svůj starý mi věnoval, trochu mě to chytlo a začala jsem se o více focení zajímat. A zjistila jsem, že to není jen tak. Uznávám, že na focení asi nemám zrovna talent, ale baví mě to a to je hlavní. Já totiž věřím, že když člověk chce a stojí si za tím, není nic nemožné. A taky doufám, že talent se dá rozvíjet a i přes počáteční neúspěchy nemusíme vše zahodit. Postupně se určitě zlepšíme, hlavně se musíme snažit;-)

Nenechte si vzít svůj sen, jen proto, že se vám zpočátku nevede a ostatní se vám ho snaží vymluvit.